usługi

STRZYŻENIE

Strzyżenie to niezwykle ważny element pielęgnacji czworonoga, szczególnie jeśli Twój pies ma włos zamiast sierści. Najbardziej popularne rasy posiadające włos, który należy regularnie ścinać i przede wszystkim czesać to: yorkshire terriery, shih tzu, maltańczyki itp. Mając pupila takiej rasy, musimy podjąć decyzję czy chcemy utrzymać go w długim włosie, licząc się z konsekwencjami konieczności czesania go każdego dnia oraz koniecznością wykonywania kąpieli regeneracyjnych dla włosa.

Źle pielęgnowany długi włos psa gromadzi w sobie wiele zanieczyszczeń, kurzu, brudu czy nawet insektów. Długotrwałe pozostawienie włosa w takim stanie może prowadzić do wielu problemów skórnych, alergii czy infekcji. Dodatkowo, włos, który jest w złej kondycji, może się bardzo łatwo skołtunić, co potęguje ryzyko chorób.

Poprawnie przeprowadzone strzyżenie ułatwia pielęgnacje włosa w domowych warunkach. Strzyżenie pełni również funkcję estetyczną. Dobrze dobrana do psa fryzura dodatkowo sprawi, iż będzie on po prostu wyglądał ładnie.

Przed zabiegiem strzyżenia groomer oceni stan kondycji szaty, zada parę niezbędnych pytań skierowanych do właściciela w celu oceny oczekiwań co do spodziewanej fryzury, dowie się o temperament psa. Fryzur dla piesków jest bardzo wiele więc jeśli masz gotową propozycję dla groomera przynieś zdjęcie ze sobą wybranej fryzurki.

KĄPIEL

Kąpiel psa nie tylko nie niszczy jego szaty, lecz wręcz przeciwnie – pomaga ją pielęgnować. Kosmetyki przeznaczone dla psów są dla nich w pełni bezpieczne (wyjątkiem jest wrażliwa skóra psa – wtedy stosowane są kosmetyki delikatne, hipoalergiczne), posiadają odpowiednie pH oraz składniki, które  poprawiają kondycję okrywy.

Podczas wizyty w salonie, groomer dopasowuje szampon oraz odżywkę lub maskę indywidualnie do każdego psa (do rodzaju włosa lub sierści, kondycji szaty oraz jej potrzeb). Po kąpieli następuje dokładne suszenie. Groomer używa do tego celu specjalnej suszarki oraz odpowiednio dopasowanej siły suszenia i temperatury. Jeżeli zachodzi taka potrzeba (zazwyczaj w przypadku psów z włosem), suszeniu towarzyszy czesanie psa, które odbywa się w celu wygładzenia włosa oraz wyeliminowania ewentualnych poplątań. Jednoczesne czesanie pomaga także ułożyć włos, co w późniejszym etapie znacznie ułatwia wykonanie fryzury.

ROZCZESYWANIE

W salonie Pasja mamy parę metod rozczesywania kołtunów. Wybór metody zależy od ich ilości oraz stopnia zbicia.

Właściciele psów z długim włosem znają problem notorycznie tworzących się kołtunów na miękkiej szacie pupila. Niekiedy tylko małe zaniedbanie, nieuwaga, mała luka w regularnym czesaniu czy pominięcie suszenia szaty i pozostawienie jej do samoczynnego wyschnięcia, może doprowadzić do poplątania się włosów i ich skołtunienia. Czasem kołtuny są na tyle luźne, że są możliwe do rozczesania bez ryzyka zniszczenia włosa oraz bólu czworonoga. Niestety, nie zawsze tak jest. Gdy kołtuny staną się zbyt zbite, jest ich wiele oraz znajdują się na całym ciele psa, wtedy już czesanie szczotką czy grzebieniem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Rozczesywanie kołtunów na sucho jest bardzo bolesne dla pupila, dodatkowo niszczy jego delikatny włos. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u profesjonalisty. Salon groomerski, w swoim wyposażeniu posiada wiele rodzajów szczotek, które idealnie sprawdzają się w takich okolicznościach. Dodatkowo, dobrym wstępem do zabiegu rozczesywania kołtunów jest kąpiel w specjalnych, nawilżających kosmetykach (szampon, maska, olejki), które doskonale przygotowują włos do rozczesania. Odpowiedni ich dobór sprawi, iż włos będzie śliski, gładki, a co za tym idzie, ryzyko jego zniszczenia w trakcie rozczesywania ulegnie znacznemu zminimalizowaniu.

Ważne! Decyzja o rozczesaniu podjęta zostaje po wcześniejszych oględzinach psa. Czasem zdarza się tak, że szata psa jest w tak złym stanie, że na rozczesywanie jest już za późno. W takich okolicznościach jedynym słusznym rozwiązaniem jest zgolenie kołtunów. Jednak decyzję tą podejmuje ostatecznie właściciel. 

KOSMETYKA OCZU

Okolice oczu oraz uszy wymagają szczególnego zainteresowania ze strony właścicieli. Dokładniej mowa zabrudzeniach oraz włosach, które gromadzą się w trudno dostępnych miejscach. Fałdy, które okalają oczy często uniemożliwiają dotarcie do włosków, które trzeba usunąć, ponieważ odrastając, wbijają się w oczy, podrażniając je. Osoba niedoświadczona może przez przypadek skaleczyć psa, co niestety prowadzi do przykrych konsekwencji. Nie jest łatwo oczyścić te okolice również wtedy, kiedy piesek jest ruchliwy. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc groomera, który operuje odpowiednim sprzętem oraz posiada umiejętności, dzięki którym wyczyszczenie okolic oczu.

Czyszczenie oczu polega głównie na wycięciu wrastających włosków oraz usunięciu wydzieliny za pomocą specjalnego płynu. W salonie Pasja posiada w asortymencie odpowiednie kosmetyki przeznaczone do czyszczenia okolic oczu, które można stosować w codziennej pielęgnacji.

TRYMOWANIE

Trymowanie przeprowadzamy u psów szorstkowłosych. Właściwie przeprowadzone trymowanie jest zupełnie bezbolesne. Psy szorstkowłose takie jak sznaucery czy teriery nie gubią włosa, co może prowadzić do zaburzeń wentylacji skóry i utrudnia wzrost nowych włosów. W tym wypadku konieczne jest wspomaganie tego procesu poprzez trymowanie. Doświadczony groomer, po oględzinach psa, jest w stanie stwierdzić, czy włos jest wystarczająco dojrzały, aby móc przeprowadzić zabieg trymowania. Cały proces odbywa się poprzez wyskubywanie martwych włosów z całego ciała psa lub tylko z niektórych jego obszarów. Istnieje też parę sposobów oraz narzędzi do wykonania tej usługi, które groomer dopasuje indywidualnie do psa. Wszystko po to, aby przy maksymalnej skuteczności zabiegu, dostarczyć pieskowi jak najmniejszą ilość stresu.

KOSMETYKA USZU

Okolice oczu oraz uszy wymagają szczególnego zainteresowania ze strony właścicieli. Dokładniej mowa zabrudzeniach oraz włosach, które gromadzą się w trudno dostępnych miejscach. Fałdy, które okalają oczy często uniemożliwiają dotarcie do włosków, które trzeba usunąć, ponieważ odrastając, wbijają się w oczy, podrażniając je. Osoba niedoświadczona może przez przypadek skaleczyć psa, co niestety prowadzi do przykrych konsekwencji. Nie jest łatwo oczyścić te okolice również wtedy, kiedy piesek jest ruchliwy. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc groomera, który operuje odpowiednim sprzętem oraz posiada umiejętności, dzięki którym wyczyszczenie okolic oczu. Czyszczenie oczu polega głównie na wycięciu wrastających włosków oraz usunięciu wydzieliny za pomocą specjalnego płynu. W salonie Pasja posiada w asortymencie odpowiednie kosmetyki przeznaczone do czyszczenia okolic oczu, które można stosować w codziennej pielęgnacji.

Rezerwacja wizyt

GDAŃSK MORENA  606-984-185

GDAŃSK JASIEŃ 504-986-689

GDAŃSK PRZYMORZE 606-984-185

Adresy salonów

GDAŃSK MORENA
UL.BULOŃSKA 3A

GDAŃSK JASIEŃ
UL.JABŁONIOWA 21 lok 1

GDAŃSK PRZYMORZE
UL.OBROŃCÓW WYBRZEŻA 9/3