Pasek górny

Katarzyna - groomer

 

Doświadczenie zawodowe:

  • 3 lata

Miejsce wykonywania zawodu:

  • Salon Pasja Morena

Ukończone kursy:

  • Kurs podstawowy: Salon Pasja Gdańsk
  • Dodatkowe kursy:
    • pet grooming West Highland White Terrier - Jarek Rus
    • pielęgnacja ras olbrzymich Sznaucer Olbrzym, Czarny Terier Rosyjski – Salon Pasja Gdańsk
    • Studia na kierunku Zoofizjoterapia ze specjalnością Fizjoterapia zwierząt małych i towarzyszących. Uniwersytet Technologiczny Przyrodniczy (2018)

Dlaczego grooming:

Wychowywałam się w obecności zwierząt, zarówno dużych: pieski, jak i małych: chomiki. Od dziecka chciałam zostać weterynarzem, natomiast kiedy odszedł mój kochany piesek stwierdziłam, że ten zawód nie jest dla mnie, chciałabym pomagać zwierzętom w inny sposób. Bardzo szybko zaczęło mi brakować towarzystwa zwierząt więc wzięłam kolejnego pieska - sznaucera o imieniu Alex oraz królika – który stał się moją inspiracją do pielęgnacji.

Chcąc pomagać zwierzętom ukończyłam studia na kierunku Zoofizjoterapia ze specjalnością Fizjoterapia zwierząt małych i towarzyszących. W trakcie studiów podjęłam decyzję o przejściu na weganizm, ponieważ nie chciałam przyczyniać się do cierpienia zwierząt.

Gdy rozpoczęłam pracę jako groomer, szybko zauważyłam, że w tym zawodzie bardzo ważna jest zarówno praktyka i nieustanne dokształcanie się z różnych technik i stylów strzyżenia, jak również pasja do tego zawodu.

W chwilach wolnych:

W wolnych chwilach z wielką przyjemnością zajmuję się opieką nad psiakami, wychodząc na spacery albo opiekując się nimi pod nieobecność ich właścicieli. Sprawia mi to wielką radość oraz pozwala poznać różne osobowości i charaktery psów.

Moja przyszłość:

Pet grooming to ogólna pielęgnacja psów, nie każdy zdaje sobie sprawę, że ras jest ponad 500 – nie czuję się specjalistą w każdej z ras, jednak swój warsztat i doświadczenie chciałabym szlifować na sznaucerach miniaturowych.

Rejestracja on-line:

 
Pasek dolny