Pasek górny

Grzywacz chiński

 

Chiński grzywacz. Wygląd tego pieska jest wyjątkowo specyficzny, nieco ekscentryczny. To właśnie ten niecodzienny wygląd sprawia, że wzbudza on niemałe zainteresowanie. Poza wyglądem jednak, grzywacza chińskiego nie wyróżniają żadne specyficzne cechy. Rasa ta uchodzi za wesołą, łagodną, bardzo przyjazną. Grzywacz jest niezwykle przywiązany do właściciela, do tego stopnia, iż dłuższa rozłąka powoduje, iż jest on nieszczęśliwy. Cechuje się ogromnym przywiązaniem, doskonale czuje się w rodzinach z dziećmi, jest cierpliwy i zrównoważony. Wygląd grzywacza chińskiego może powodować, iż piesek będzie w stanie “owinąć sobie właściciela wokół palca”. W tej kwestii należy być czujnym i konsekwentnym – nie należy ustępować mu we wszystkim. Wobec obcych grzywacz jest nieufny, zachowuje dystans.

Pielęgnacja chińskiego grzywacza zależy od odmiany. Istnieje odmiana bezwłosa. Charakteryzuje się ona tym, iż pies posiada włosy tylko na głowie, uszach, w dolnej części łap i na ogonie. Psy tej odmiany wymagają pielęgnacji skóry, która na reszcie ciała psa jest odsłonięta. Skóra narażona jest na poparzenie, wysuszenie oraz inne choroby, które podobne są do ludzkich chorób skórnych. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, należy stosować specjalne kremy lub oliwki, zależnie od potrzeb. Istotne jest również, aby nie narażać psa poparzenia słoneczne czy przeciwnie – odmrożenia.

Druga popularna odmiana to powder puff. Pies tej odmiany posiada włosy na całym ciele. Posiadacze pieska tej odmiany muszą zadbać o regularność rozczesywania włosa, który ma tendencję do kołtunienia. Włos ten powinien również być regularnie podcinany. Kąpiele grzywaczy odmiany powder puff powinny odbywać się w miarę potrzeb, z wykorzystaniem szamponów nawilżających i, zależnie od kondycji włosa, masek lub odżywek odżywiających miękki włos grzywaczy.

Chińskiego nie wyróżniają żadne specyficzne cechy. Rasa ta uchodzi za wesołą, łagodną, bardzo przyjazną. Grzywacz jest niezwykle przywiązany do właściciela, do tego stopnia, iż dłuższa rozłąka powoduje, iż jest on nieszczęśliwy. Cechuje się ogromnym przywiązaniem, doskonale czuje się w rodzinach z dziećmi, jest cierpliwy i zrównoważony. Wygląd grzywacza chińskiego może powodować, iż piesek będzie w stanie “owinąć sobie właściciela wokół palca”. W tej kwestii należy być czujnym i konsekwentnym – nie należy ustępować mu we wszystkim. Wobec obcych grzywacz jest nieufny, zachowuje dystans.

CENNIK

 
Pasek dolny