Pasek górny

Basset Hound

 

Z pozoru flegmatyczny basset hound podczas spaceru lubi pobuszować w zaroślach i przy okazji zademonstrować właścicielowi swoją niezależność. To utalentowany pies myśliwski, choć dziś rzadko jest w tym celu wykorzystywany.

Krótka sierść basseta jest łatwa w pielęgnacji, ale gubi on ją właściwie przez cały czas. Typowa wymiana okrywy włosowej odbywa się dwa, trzy razy w roku. Najintensywniejsze linienie ma miejsce na wiosnę. Chociaż sierści jest bardzo dużo, to raczej się nie wbija w podłoże i łatwo ją sprzątnąć. Basseta czeszemy w miarę potrzeby gumową rękawicą. Na koniec można przetrzeć pupila wilgotnym ręcznikiem, by usunąć resztki martwego włosa, kurz czy złuszczony naskórek.

Długie, wiszące uszy są podatne na zapalenia, dlatego należy systematycznie sprawdzać ich stan. Czyścimy je jednak tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zbyt częste zabiegi pielęgnacyjne mogą zniszczyć naturalną barierę ochronną, przez co łatwiej dochodzi do podrażnień. Trzeba także kontrolować oczy, usuwać kamień nazębny i skracać zbyt długie pazury.

CENNIK

 
Pasek dolny