Border collie

Ojczyzną border collie jest obszar graniczny pomiędzy Anglią a Szkocją (border – granica). Pierwotnie, pełnił rolę zaganiacza owiec na pastwiskach. Postawa border collie podczas pracy bardzo zbliżona była do postawy polującego wilka (spuszczona głowa, wodzenie oczyma za owcami – niespotykane u innych ras zaganiających). Stąd też uważa się, że psy tej rasy oraz wilki posiadają wiele wspólnych cech. O ile border collie ma wrodzoną gotowość do posłuszeństwa, pozostając w rękach niedoświadczonego w tresurze i wychowaniu psów właściciela, może być psem trudnym. Rasa ta wykazuje duży zapał do pracy oraz pokłady energii. Nie zna bezczynności. Jest to zdecydowanie pies wymagający, posiadający duży temperament oraz wybitną inteligencję. Kto nie umie wykorzystać jego chęci do pracy, ten nie znajdzie przyjemności w trzymaniu tego psa.
Sierść border collie jest dwuwarstwowa – składa się z gęstego, dość twardego włosa oraz z równie gęstego, ale miękkiego podszerstka. Pielęgnacja psa polega na wyczesywaniu podszerstka, który w okresie linienia intensywnie wypada. W okresach pomiędzy linieniem również należy przeczesywać psa odpowiednim narzędziem w celu usunięcia podszerstka, ale jednocześnie bez uszkodzenia włosa okrywowego. Regularne wyczesywanie jest bardzo istotne, gdyż zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do skołtunienia włosa, który jest niestety bardzo podatny na plątanie. Kąpiele należy wykonywać w miarę potrzeb, używając do tego szamponu dla psów z długim włosem. W zależności od kondycji włosa, można użyć odżywki, która dodatkowo nawilży szatę.
postawy polującego wilka (spuszczona głowa, wodzenie oczyma za owcami – niespotykane u innych ras zaganiających). Stąd też uważa się, że psy tej rasy oraz wilki posiadają wiele wspólnych cech. O ile border collie ma wrodzoną gotowość do posłuszeństwa, pozostając w rękach niedoświadczonego w tresurze i wychowaniu psów właściciela, może być psem trudnym. Rasa ta wykazuje duży zapał do pracy oraz pokłady energii. Nie zna bezczynności. Jest to zdecydowanie pies wymagający, posiadający duży temperament oraz wybitną inteligencję. Kto nie umie wykorzystać jego chęci do pracy, ten nie znajdzie przyjemności w trzymaniu tego psa.

GALERIA

cennik

GROOMER

Groomer

Czas

Cena

Czesanie (czas trwania około 1,5 h)

1

70 zł/h

Kąpiel

1

50

Kąpiel + zabieg odżywczy

1

60

Rozczesywanie kołtunów

1

70 zł/h

Przygotowanie do wystawy*

 

 

CZESANIE + KĄPIEL

110zł

MŁODSZY GROOMER

Młodszy groomer

Czas

Cena

Czesanie (czas trwania około 1,5 h)

1

60 zł/h

Kąpiel

1

40

Kąpiel + zabieg odżywczy

1

60

Rozczesywanie kołtunów

1

60 zł/h

czesanie + KĄPIEL

100zł

INFORMACJE

  1. Obcinanie pazurków, czyszczenie uszu, kosmetyka okolic oczu  w cenie usługi
  2. W przypadku agresywnego psa cena ustalana indywidualnie
  3. Usługa ekspres + 50% ceny (po wcześniejszej konsultacji tel. Dotyczącej dostępności groomerów)

*usuwanie kamienia przy regularnych wizytach ustalanych wspólnie z groomerem

** cena ustalana indywidualnie w zależności od ilości wzorków oraz użytych cekinów itp..

USŁUGI DODATKOWE

Usługi dodatkowe

Cena

Czyszczenie uszu

10

Obcinanie pazurków

10

Czyszczenie okolic oczu

10

Wycinanie kołtunów

15zł/15min

Strzyżenie kosmetyczne głowy

20

Strzyżenie kosmetyczne głowy, łapki, okolice intymne

40

Usuwanie kleszczy do 5 szt**

10 zł

Wizyta adaptacyjna

30

Rezerwacja wizyt

GDAŃSK MORENA  606-984-185

GDAŃSK JASIEŃ 504-986-689

GDAŃSK PRZYMORZE 606-984-185

Adresy salonów

GDAŃSK MORENA
UL.BULOŃSKA 3A

GDAŃSK JASIEŃ
UL.JABŁONIOWA 21 lok 1

GDAŃSK PRZYMORZE
UL.OBROŃCÓW WYBRZEŻA 9/3